אלגברה לכיתה י' – שאלון 035801

חומר הלימוד באלגברה לכיתה י' – שאלון 035801                                 
*מותאם לתכנית הלימודים של משרד החינוך הישראלי
טכניקה אלגברית :  פעולות חשבון וחוקי חזקות, שורשים, ביטויים אלגבריים, כינוס כפל וחילוק איברים, נוסחאות כפל מקוצר, פירוק לגורמים.
משוואות ממעלה ראשונה: משוואות עם נעלם אחד, משוואות עם נעלם במכנה, משוואות מיוחדות, מערכת משוואות- שיטת הצבה, מערכת משוואות שיטת השוואת מקדמים.
משוואות ממעלה שנייה (ריבועיות) : משוואה ריבועית נוסחת שורשים, משוואות ריבועיות חסרות, משוואות ריבועיות, מערכת משוואות ממעלה שנייה עם שני נעלמים, מערכת משוואות ממעלה שלישית ויותר.
שינוי נושא הנוסחה.
בעיות מילוליות : בעיות כלליות, בעיות מעשיות, בעיות אחוזים, הוזלה והתייקרות.
מערכת הצירים: נקודות במערכת הצירים, אורכי קטעים, צורות הנדסיות ושטחים במערכת הצירים.
פונקציית הקו הישר: הנוסחה המפורשת והנוסחה הסתומה של הקו הישר, נק' חיתוך של הקו הישר עם הצירים ובניית הישר, נק' חיתוך של שני ישרים.
הפונקציה הריבועית- פרבולה: סוגי פרבולות וקודקוד הפרבולה, נק' החיתוך של הפרבולה עם הצירים ובניית הפרבולה, תחומי חיוביות ושליליות, תחומי עליה וירידה, חיתוך של פרבולה וישר, חיתוך של שתי פרבולות.
קריאת גרפים ובניית גרפים: קריאת גרפים, בניית גרפים.
הנדסה אנליטית: מערכת צירים, ופונקציית הקו הישר, השיפוע של קו ישר, משוואת ישר ע"פ שיפוע ונקודה עליו, משוואת ישר ע"פ שתי נקודות עליו, אמצע של קטע, המרחק בין שתי נקודות.
סדרה חשבונית: האיבר הכללי, סכום של סדרה חשבונית.
טריגונומטריה: משולש ישר זווית, פונקציות טריגונומטריות, מציאת צלע משולש, מציאת זוויות, המשולש, משולש שווה שוקיים ושווה צלעות, מלבן, מעוין.
סטטיסטיקה: הצגת נתונים וטבלת התפלגות, שכיחויות, שכיחות יחסית, הצגת נתונים באמצעות דיאגרמת מקלות ודיאגרמת עיגול, הממוצע, השכיח, החציון.
הסתברות: הגדרות, חיתוך שתי שני מאורעות בלתי תלויים, שימוש בטבלה לפתרון שאלות, שימוש בדיאגרמת עץ לפתרון שאלות, שתי רולטות.

סרטוני לימוד

סרטוני תרגול

פתרונות סרוקים

 

סגור לתגובות.